Jednym z ciekawszych stylów aranżacji wnętrz jest bez wątpienia styl nowoczesny, Zakłada on wykorzystanie gładkich powierzchni, zredukowanie ozdób, przy jednoczesnym zastosowaniu ciekawego designu akcesoriów i sprzętów kuchennych.

Nowoczesne kuchnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Jeśli jest się właścicielem starego domu, zastosowanie nowoczesności w wystroju może wydać się ryzykowne, jednak przy umiejętnym łączeniu elementów można uzyskać naprawdę efektowne pomieszczenia.

Meble w kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu mają gładkie, lśniące powierzchnie. Warto pamiętać, że utrzymanie ich w czystości wymaga większego nakładu pracy niż w przypadku chociażby mebli drewnianych – na gładkich powierzchniach widać bowiem najmniejszy zaciek czy zabrudzenie.

Przy urządzaniu kuchni należy pamiętać by do mebli i ogólnego charakteru pomieszczenia pasowały płytki podłogowe i kafelki na ścianach. Jednym z częściej spotykanych rozwiązań w nowoczesnych kuchniach jest połączenie szlachetnej czerni z kontrastowa bielą. Czarna podłoga doda elegancji, białe meble zaś rozjaśnią kuchnię. Zarówno w przypadku płytek podłogowych jak i ściennych najlepiej sprawdzają się duże, prostokątne kafelki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *