W stwierdzeniu, że kuchnia jest sercem domu nie ma wiele przesady. To właśnie tam najchętniej prowadzi się rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, a wspólne przygotowywanie tam posiłków z pewnością zbliża do siebie.

Jeśli chcemy wprowadzić do kuchni właśnie taki, rodzinny i przytulny nastrój, powinniśmy zdecydować się na urządzenie kuchni w stylu klasycznym. Oznacza to użycie drewnianych mebli w naturalnych kolorach drewna.

Dzięki temu, ociepli się całe wnętrze. Do takich mebli dobrze pasują kremowe ściany oraz płytki podłogowe imitujące naturalny marmur. Bardzo efektownie wyglądają stylizowane na stare kafelki układane na ścianach przy blatach.

W sklepach z artykułami wnętrzarskimi można nabyć ozdobne płytki , które można montować pojedynczo wśród gładkich kafelków. Mogą one przedstawiać rozmaite rysunki np. warzyw czy owoców.

W poszukiwaniu takich dekoracji warto również udać się na targ staroci. Może uda się nam znaleźć tam efektowne kafle holenderskie, utrzymane w biało-błękitnej kolorystyce.

Można również zlecić wykonanie niepowtarzalnej płytki w pracowni ceramicznej. Będzie to wspaniały prezent dla osób właśnie urządzających swoje mieszkanie. W kuchni nie powinno się zapomnieć o odpowiednim oświetleniu.

Najpraktyczniejsze wydają się być lampki LED umieszczone nad kuchenką i blatami, jednak aby ocieplić pomieszczenie można użyć witrażowej lampy wiszącej lub stojącej na stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *