Dużym powodzeniem cieszą się w ostatnich latach nowoczesne meble do kuchni. Ich design opiera się na zastosowaniu prostych form i gładkich powierzchni. Często wszystkie meble są w jednym kolorze, z akcentami w kontrastującej barwie.

Przykładem mogą być białe szafki i czarnymi blatami, lub też stalowe meble z, na przykład fioletowymi uchwytami od szuflad. Zazwyczaj meble utrzymane w takim stylu mają błyszczącą powierzchnię, co jeszcze dodatkowo podkreśla nowoczesny charakter.

Taka aranżacja wnętrz zazwyczaj opiera się na minimalizmie dekoracji, jednak w sklepach można znaleźć wiele ciekawych akcesoriów kuchennych, które doskonale pasują do takich kuchni. Mogą to być nietypowe deski do krojenia – występujące w ostrych kolorach i przybierające oryginalne kształty, a także sprzęty AGD.

Chociażby duży, wykonany z metalu wyciskacz do cytrusów – nie tylko jest praktyczny, ale i stanowi ciekawą dekorację. Takich przedmiotów warto szukać w sklepach z produktami od młodych projektantów.

Ich wyroby bowiem nie ustępują oryginalnością znanym projektantom, są natomiast dużo tańsze. Ciekawym rozwiązaniem jest pozostawienie w kuchni jednej surowej ściany – naturalne cegły komponują się doskonale zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi meblami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *