Miłośnicy eleganckiej ekstrawagancji w dziedzinie aranżacji wnętrz mogą być zainteresowaniu urządzeniem swojej kuchni w stylu nowoczesnym. Zakłada on bowiem minimalizm w dziedzinie ozdób, a jednocześnie już same meble stanowią same w sobie element dekoracyjny.

Najczęściej mają one gładkie i błyszczące powierzchnie, co dodaje całemu pomieszczeniu uroku nowości. Najczęściej stosowane kolory w takich aranżacjach to czerń i biel, które można przełamać kontrastowymi wstawkami, takimi jak uchwyty do szuflad w jaskrawych kolorach.

Ponadto, bardzo dobrze prezentują się kontrastowe w stosunku do obudowy mebli blaty – na przykład szlachetna czerń blatów z białymi szafkami i resztą zabudowy. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się sprzęty AGD z powierzchniami z chromowanej stali.

Nie trzeba wówczas wykonywać dodatkowej zabudowy na, na przykład lodówkę. Aby jeszcze bardziej dodać oryginalności kuchni, można zakupić do niej niebanalną lampę sufitową. Takich lamp można szukać w sklepach z twórczością młodych projektantów.

Mogą one przybierać naprawdę ciekawe kształty, a do tego, zgodnie z obowiązującą obecnie modą, być wykonane z naturalnych tworzyw, a nawet z produktów z recyclingu. Taka ozdoba z pewnością ożywi kuchnię. Można również pójść w innym kierunku i umieścić w kuchni duży i kolorowy obraz w stylu pop-art. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu młodszych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *