To, w jakim stylu urządzamy swoje mieszkanie mówi dużo o nas samych. Na podstawie sposobu aranżacji kuchni można określić, czy jest się osobą preferującą spokojny, domowy tryb życia, czy też jest się osobą ekstrawagancką, nie bojącą się nowych rozwiązań.

Pierwszy typ osobowości będzie się skłaniał ku zastosowaniu stylu klasycznego, a więc wybierze ciepłe lub pastelowe kolory ścian oraz wykorzysta drewniane, solidne meble. W jego kuchni nie zabraknie również różnych ozdób, takich jak porcelanowe, dekoracyjne talerze czy filiżanki, malunki i rodzinne pamiątki.

Drugi typ z zasady będzie preferował nowoczesny minimalizm, a więc kuchnię z błyszczącymi meblami w jednolitych kolorach, ożywioną kolorystycznymi akcentami oraz niebagatelnymi, nowoczesnymi sprzętami AGD i designerskimi akcesoriami kuchennymi.

To, na jaki styl się zdecydujemy, musi współgrać nie tylko z naszymi gustami estetycznymi, ale i sposobem życia. Jeśli kuchnia ma być miejscem spotykania się całej rodziny podczas posiłków, bardziej przyjazną i sprzyjającą ku temu atmosferę da wystrój klasyczny. Jeśli zaś nie gotujemy za dużo i inne pokoje mają pełnić funkcje reprezentatywne, wówczas styl nowoczesny wydaje się bardziej dogodny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *