Jeśli jesteś zwolennikiem klasycznych wystrojów wnętrz, z pewnością zechcesz urządzić swoją kuchnię właśnie w takim stylu. Dzięki temu, to najważniejsze pomieszczenie domu, nabierze przytulności.

Elementami wprowadzającymi właśnie taki klimat są nie tylko meble, ale i różnego rodzaju dodatki i akcesoria dekoratorskie. Do drewnianych mebli, zazwyczaj spotykanych w takich aranżacjach, dobrze pasują dodatki wykonane z kutego żelaza.

Może to być efektowny świecznik stojący na stole lub ramka przedstawiająca rodzinne zdjęcie. Takie przedmioty można kupić w sklepach z rzemiosłem artystycznym lub też zamówić u lokalnego artysty.

Dla osób preferujących raczej delikatniejsze dodatki istnieje szeroka gama porcelanowych figurek czy akcesoriów kuchennych, takich jak patery czy dekoracyjne naczynia, które złagodzą wnętrze.

Ciekawym elementem mogą też być dekoracyjne kafelki. Pojedyncze sztuki można wkomponować w ścianę pokrytą jednolitymi płytkami. W poszukiwaniu oryginalnych wzorów warto udać się na targ staroci lub przeszukać internetowe aukcje.

Znaleźć tam można ręcznie dekorowane kafelki przedstawiające różne motywy, najczęściej związane z jedzeniem i kuchnią. Ważnym elementem są również użyte w kuchni tekstylia – poszukajmy beżowych, ciężkich zasłon i pasujących do nich zwiewnych firanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *